Historia ożywiona
– od czasów Mieszka I po kampanie napoleońskie

Jeżeli poszukujesz oryginalnej i atrakcyjnej formy przekazywania wiedzy o dawnych czasach, jeżeli interesujesz się historią i chcesz przeżyć podróż w czasie do świata dzielnych wojów, szlachetnych rycerzy czy sarmackich rębajłów, jeżeli szukasz niecodziennej i widowiskowej oprawy dla różnego rodzaju wydarzeń, uroczystości czy świąt – trafiłeś w odpowiednie miejsce!  

Jesteśmy grupą pasjonatów i miłośników historii od wielu lat związanych z ruchem rekonstrukcyjnym. Nasze zainteresowania i doświadczenia skupiają się na:

wczesnym średniowieczu
(czasach plemiennych i formowaniu się państwa pierwszych Piastów)

okresie bitwy pod Grunwaldem (1410 r.)

epoce staropolskiej (XVII w.)

W ramach prowadzonej działalności nawiązujemy przede wszystkim do wydarzeń i postaci   związanych z historią dawnej ziemi sanockiej – do rycerzy z rodowej chorągwi Kmitów,  którzy w 1410 r. walczyli na polach Grunwaldu  i pod murami Malborka, czy też do przedstawicieli siedemnastowiecznego szlacheckiego rodu Dydyńskich, wśród których czołową rolę odgrywał słynny „Jacek nad Jackami” – pierwsza szabla ziemi sanockiej.

Dysponując wiedzą, doświadczeniem  i wysokiej jakości wiernymi replikami dawnego stroju i uzbrojenia oferujemy szereg atrakcji z historią w roli głównej.